Теракти у Волгограді

Новини 30.12.2013

За одну добу в російському Волгограді пролунало два вибухи, внаслідок яких загинуло щонайменше 31 людина, постраждало – 55. За теракти відповідальність досі не взято на себе жодною терористичною групою, проте вже зараз ясно, що відповідальність ця має бути щедро розділена між поки що невідомими бойовиками та Кремлем. Але це – вже справа сумління та справа честі наших кузенів, яким можна побажати, аби загоєння нових ран все ж принесло їм прозріння.

Попри загалом здорову реакцію співчуття українського суспільства, окремі націоналісти та калинові патріоти, збуджені протистоянням нашої нації та Кремля, продовжують «пояснювати» теракт колективною відповідальністю народу за уряд та його дії – окупацію Північного Кавказу та місцеві війни, невирішеність конфліктів у регіоні, толерування етнічним та релігійним меншинам, зв’язки між ФСБ та терористами тощо. Ми закликаємо утриматися від подібних ескапад попри всю спокусливість перетворити новину у аргумент протистояння чекістсько-мафіозному режиму РФ. Для білої цівилізованої людини не може бути виправдання тероризму масових та випадкових жертв серед мирного населення, спроба нав’язати тези про «колективну відповідальність» — це моральний провал, дно, досягти якого – значить стати на один рівень із темними варварами будь-яких типів, рас та ідеологій. Саме так зловтішно філософствували «радянські патріоти» (also known as vatniks), пояснюючи теракти в США – у Нью-Йорку та Бостоні. Тож не вподібнюйтеся дикунам та дурням, бережіть своє сумління та розум від гри на пониження. Українці як ніхто знають ціну життю кожної людини та варварству війни із мирним населенням.

«Наступна республіка» висловлює своє співчуття родинам загиблих та постраждалих, поділяючи скорботу росіян за випадковими, а значить і безневинними жертвами.

Теракти у Волгограді

Теги: Росія, тероризм, Північний Кавказ, Кремль

comments powered by Disqus