Гостинність по-грецьки

Новини 12.08.2013

Греція, одна з найбідніших та найпроблемніша країна Європейської Унії переживає бум нелегальної міграції. Було б логічним, аби мігранти вирушали з країни, що стала уособленням самої європейської рецесії, проте мова йде про мігрантів із країн третього світу. Шукачі щастя опиняються у спеціальних таборах, офіційна назва яких "Закриті центри гостинності". Проте не всі прибульці оцінюють турботу про себе. До вашої уваги переклад новини The Gurdian про заворушення, які відбулися вчора в Елладі.

Нелегальні іммігранти протестують проти збільшення часу перебування в Грецьких центрах затримання

Затримані палили матраци, ламали та кидали каміння в поліцію. П’ятдесят осіб заарештовано, 10 втекло з центру Амигдалеза (Amygdaleza).

Безліч нелегальних іммігрантів, що утримувалися у центрі, жбурляли каміння в охоронців, підпалювали матраци на знак протесту проти подовження їх терміну затримання, повідомляє сьогодні грецька поліція.

Греція, що намагається вийти із свого вкрай кризового стану, стала «фронтиром» для іммігрантів переважно Азії та Африки, які шукають кращого життя в Європі, але частіше завершують свої пошуки проживанням в тісних центрах затримання.

Більше ніж 50 з 1,620 мігрантів, що утримувалися в центрі Amygdaleza біля Афін, були заарештовані під час конфліктів, які вибухнули напередодні в суботу.

Затримані жбурляли пляшки з водою й каміння в охорону, підпалювали пакети із сміттям та матраци, поранили 10 поліцейських. Поранених мігрантів не виявлено, повідомляє поліція.

Поліція застосувала сльозогінний газ для розгону натовпу та припинення безладу. Повідомляється, що 10 мігрантам вдалося втекти.

Греція неодноразово критикувалася організаціями з прав людини через неприйнятні умови в центрах утримання та через низький відсоток виданих дозволів на роботу, що робить їх норми поводження з нелегальними мігрантами одним з найжорсткіших в ЄС.

З того часу, як розпочалася економічна криза, в країні, де на одного працюючого 4 безробітних, зросли анти-імміграційні настрої та підтримка правої партії «Золотий світанок».

Оригінал статті

Гостинність по-грецьки

Фото: Yorgos Karahalis / Reuters

Теги: Греція, Європа

Дивіться також

comments powered by Disqus