Deutschland 83

Культура 12.09.2015

Цього осіннього вечора ми пропонуємо вашій увазі німецьку шпигунську драму про події часів Холодної війни в рамках нашої рубрики «Наступна стрічка». Німецький серіал «Deutschland 83» здобув успіх не ише на батьківщині, його високо оцінили також і глядачі в Сполучених Штатах, що рідкість для німецького телепродукту.

Події розвиваються у 1983 році в ФРН та НДР під час, напевне, найбільш напруженого періоду часів Холодної війни після Карибської кризи. Саме в цьому році Рейган виголосив свою знамениту промову про Імперію Зла перед зібранням євангелістів, тоді ж було прийнято рішення про розміщення балістичних ракет з ядерними боєголовками в Західній Німеччині.  Цього ж 1983-го року було збито корейський Боїнг, а також відбулись одні з найбільш масових військових маневрів країн НАТО в Західній Німеччіні під кодовою назвою «Able Archer».

Серіал розкриває чимало цікавих особливостей тих подій, подаючи їх через переживання головних героїв. З сюжету ми бачимо, що нерішучість країн-членів НАТО не є новинкою, вона мала місце і в ті скадні часи, на що були свої дуже вагому причини. Ми станемо свідками лівацких заворушень, котрі спонсорувалися Штазі та КДБ та мали відповідних кураторів-лідерів. Однією з важливих іній цієї тееісторії є болючий конфлікт між батьками та синами. Проблема непорозуміння старого консерватизму та юного прогресивізму. Одним словом – Deutschland 83.

Все це ми маємо змогу побачити та відчути від особи простого хлопця з НДР, якого примхлива доля змусила пірнути в бурю шпигунських ігор. Відчути на собі атмосферу та напругу тих часів та побачити разючу цивілізаційну різницю між Сходом та Заходом – НДР та ФРН.

Німці не так часто балують людей шедеврами, стабільно рік через рік. І цей фільм можна віднести до них. Тому, Haben viel spaß mit dieser Film.

Гліб Парфьонов, «Наступна респубіка»

Deutschland 83

comments powered by Disqus