Ніл Хасевич. Воїн, митець, легенда

Культура 25.04.2013

Ніл Хасевич — це людина, яка створила візуальний образ пропаганди ОУН. Його дереворити знайомі усім, хто хоча б поверхово цікавився тематикою Української Повстанької Армії. Але ім’я автора цих листівок та агіток не лежить на поверхні і для широкого загалу залишається невідомим. Та для генія пропаганди це лише додаткова похвала — коли його особистість залишається у тіні власних творінь. Отже ідея — вище авторських амбіцій, отже мета, заради якої було покладене життя, живе далі.

У ошатному альбомі «Ніл Хасевич. Воїн. Митець. Легенда» волинського видавництва «Терен» зібрано близько 120-ти робіт художника: малюнків, дереворитів, екслібрисів, проектів нагород УПА. Переважна більшість із них знайома зацікавленому читачеві, але під обкладинкою цієї книги вони дбайливо відреставровані так, що виглядають краще за оригінали з підпільних друкарень. Передмова Андрія Криштальського стисло знайомить нас із біографією Ніла Хасевича, в якій трагедії давали поштовх до творчості: нещасний випадок забирає у майбутнього митця матір та робить його калікою, але відкриває шлях до художньої освіти, а війна на два фронти проти гітлерівської Німеччини та сталінської Росії розкриває вже сформований талант для народу та ставить його на служіння високій меті, увічнює постать Хасевича в українській історії.

Принагідно передаємо привіт Борису Стекляру (Стеклеру), чекісту, убивці Хасевича, який доживає свого жалюгідного віку (чи вже дожив?) в Рівному, а також всім іншим доблесним ветеранам НКВД—МГБ—КГБ. Ваше життя минуло даремно, в підсумку — лише зло. А такі, як Ніл Хасевич, та їхня боротьба продовжують надихати нових українців.

Шукайте в книгарнях та бібліотеках:
Ніл Хасевич. Воїн, митець, легенда. — Луцьк: ВМА "Терен", 2010. — 100 с.
ISBN 978-966-8575-18-3

кілька робіт художника дивіться в альбомах спільноти.

Ніл Хасевич. Воїн, митець, легенда

Теги: Ніл Хасевич, ОУН, пропаганда, українська література

comments powered by Disqus