Право на тріумф

Коротко 23.08.2015

Останній місяць в українському сегменті Facebook ламаються списи на тему доцільності проведення параду на Хрещатику на День Незалежності. Свою думку виставить і редакція «Наступної Республіки».

В Давньому Римі існувала традиція тріумфу, коли полководець, який здобув величну перемогу над ворогом, проходив зі своїм військом з почестями від Марсового поля до Капітолія. Залишимо певні нюанси для тріумфу і сконцентруємося на головному: полководці отримували право на тріумф у разі визначного досягнення.

Хіба бійці-десантники, що в серпні минулого року влаштували рейд по тилам російських військових і врятували Маріуполь не заслужили тріумф? Хіба артилеристи, що 26-го серпня 2014 року знищили взвод 31-ої Окремої Десантно-Штурмової Бригади з трьома сучасними російськими МТЛБ не заслужили право на тріумф? Хіба українські військові, що в Луганській області знищили «елітних» 236 псковських десантників не заслужили право на тріумф? Хіба бійці «Айдару», що проривали блокаду Луганського аеропорту не заслужили свій тріумф? Та хіба вся українська армія, що під Дебальцево взимку перемолола три тисячі московитів, засмаживши московських зуавів-бурятів, не заслуговує на свою годину слави?

Дайте бійцям відчути всю солодкість слів «Слава», «Перемога», «Овація», «Тріумф». "Же през шаблі маєм право", як казав Іван Мазепа.

Ви не маєте права позбавляти власних воїнів права на тріумф.

Іван Дубченко, "Наступна республіка"

Право на тріумф

comments powered by Disqus