Закарпатська багатокроківочка

Коротко 13.07.2015

Поки ми з вами читаємо чергову новину про події в Мукачеві, зокрема взяття в заручники бійцями «Правого сектора» маленького шестирічного хлопчика, інформацію про якого так завзято розповсюджують в Адміністрації Президента, наші вчорашні прогнози починають потихеньку справджуватись.

«Багатокроківочка» влади полягає в тому щоб витиснути із стрілянини в Мукачеві побільше профіту для себе та завдати максимальних збитків для політичних конкурентів і опонентів. Так що ми маємо у підсумку?

По-перше, «Правий сектор» максимально дискредитовано в очах українського суспільства і у них залишаються лише два варіанти розвитку подій: або бути легалізованим на умовах АП, або їх просто роззброять і визнають незаконним збройним формуванням. Про це сьогодні чітко заявив Петро Порошенко на засіданні РНБО, яке було скликано, до слова, у зв’язку із подіями на Закарпатті.

Крім того, сьогодні вже пройшла інформація, що сьомий окремий батальйон Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» перейшов до полку «Азов». А знаєте які основні мотиви цього переходу? Ніколи не здогадаєтесь! Зі слів командира батальйону Руслана Качмали «мотив простий, скільки часу воюємо, а «Правий сектор» став більш корумпованим і вийшов за рамки закону. Тому ми вирішили всім колишнім підрозділом з «Правого сектора» виходити. Я давно вийшов з «Правого сектора», але не оголошував про це. Зараз будемо входити до складу офіційних структур».

По-друге, така блискавична реакція силового блоку на події у Закарпатті, а саме швидко нагнана новенька броньована техніка, підняті у повітря гелікоптери, яких вже давно не видно навіть на східному фронті, та поставлені у стрій численні специ різного штибу, пояснюється чітким сигналом іншим незаконним збройним формуванням – «анархія не пройде, ми тут влада». Ну і звісно це демонстрація тим силам, які думають, що можна спробувати дестабілізувати ситуацію так як це вдалося у Криму і на Донбасі. Тепер відповідь буде миттєвою і жорсткою.

По-третє, місцевих князьків з мандатами таки можуть притягнути до відповідальності, сьогодні і Президент і спікер Верховної Ради України зазначили, що ні Ланьо, ні Балога можуть навіть не сподіватися на депутатський імунітет. До слова, їх сьогодні вже допитала Генеральна прокуратура України. Напевно, Адміністрація Президента таким чином хоче, звісно в «ім’я справедливості», розчистити і політичне поле регіону для інших гравців, бо місцеві динозаври вже якось не вписуються у пишні карпатські пейзажі.

По-четверте, в області відбуваються також інші кадрові потрясіння. Вже зараз від виконання обов’язків відсторонені всі закарпатські митники, а Президент доручив провести розслідування і зробити кадрові висновки відносно керівників регіону. Прогнозується звільнення начальника міліції в Закарпатській області, керівників інших силових відомств регіону, ба навіть зміну сьогоднішнього губернатора Василя Губаля. Цікаво чи залишились ще у рукавах Президента грузинські джокери-реформатори? Таких на Закарпатті ще не було.  

В той самий час, коли події в Мукачеві добігають свого логічного завершення, на Східному фронті бойовики максимально активізувалися, сподіваючись головним чином на те, що частини ДУК ПС відійшли від передової та постійних місць дислокації. Крім того, в російському інформаційному просторі ширяться новини про низький моральний дух частин ВСУ та інших військових формувань. Цілком ймовірно, що бойовики готуються до масштабного наступу в районі, де на їхню думку, можуть виникнути прогалини в українській обороні. Якщо наступ дійсно станеться, то це автоматично ставить хрест на тому крихкому мирі, що закріплений Мінськом-2 і у державі можуть ввести військовий стан, який за деяких обставин може бути вигідний Адміністрації Президента та Уряду. Особливо враховуючи хиткий стан коаліції, який може спровокувати дострокові парламентські вибори, які очевидно, не покращать позиції у парламенті ні Блоку Петра Порошенка, ні Народному Фронту.

 Багатокроківочка від пана Президента розіграна в кращому стилі популярного американського телесеріалу «House of Cards». Цікаво, чи дійсно наш Президент захоплюється славнозвісним Френком Андервудом? Якщо так, то нас ще чекає низка цікавих політичних рішень та ходів. І пам'ятайте, stay frosty.

Ярослав Деяк, Гліб Парфьонов, «Наступна республіка»

Закарпатська багатокроківочка

comments powered by Disqus