Мир людям доброї волі

Коротко 25.12.2016

Об’єднана Європа почалась не з Європейського Союзу. Більш ніж за три десятки років до заснування Союзу сталі та вугілля, що дарував надію на мир у Європі, європейці об’єднались заради миру там, де цього ніхто не чекав. І ця єдність базувалась не на політиці чи економіці, а на тому чим фатально нехтує сучасна Євро Унія – на спільності найфундаментальніших цінностей.

«Слава в вишніх Богу і на землі мир людям доброї волі!»

Ця звістка, яку сповістили янголи пастухам у полі поблизу Віфлеєму, крізь час та простір донеслась на поля Великої війни напередодні Різдва 1914 року. І її почули.

Люди доброї волі в траншеях по обидва боки не знехтували тим, що було для них святим. Ще не отруєні тоталітарною ідеологічністю, яка штовхатиме їх наступників в криваву бійню в наступні роки жахливого ХХ століття, вони йшли на цю війну з любові до своєї вітчизни. Вони вірили, що повернуться додому до Різдва, вони мріяли про мир, який їм обіцяли.

Однак, зраджені обставинами нової кривавої епохи в історії людства, вони не зрадили дарованої Творцем людяності. З власної доброї волі між траншеями, на переораному артилерією ґрунті, рясно скропленому кров’ю їх побратимів та опонентів, вони вийшли на зустріч один одному створити мир на цьому клаптику землі. Не з міркувань брехливого прісного пацифізму, яким пізніше отруюватимуть людям душі різного штибу ліваки – від більшовиків до хіпуватих активістів антивоєнних рухів, але з власної доброї волі аби розділити Добру новину зі своїми ближніми.

Різдвяне перемир’я 1914 року – це велике диво, дароване людству на згадку про образ, закладений Богом в кожного з нас. Це привід замислитись про коріння нашої власної доброї волі. Це нагода помолитись за мир – справжній і не зрадливий.

Віталій Нелепов, «Наступна республіка» 

Мир людям доброї волі

comments powered by Disqus