День, у який скресає крига

Коротко 18.02.2016

Так склалося, що протягом останніх кількох років визначні чи, принаймні, символічні події випадають на одну і ту ж дату. Кульмінаційний день, у який підсумовується рік попередній і визначається - наступний.

18 лютого 2016 року де-факто припинила своє існування постреволюційна парламентська коаліція "Європейська Україна". Команда "Два капітани" увійшла у традиційний для української політики президентсько-прем'єрський клінч і відтепер змушена збиратися заново. Позаду залишився рік без реформ і без відповідальності за провали. Попереду - рік гучних відстаовк і розплати за політичні провали. Хай там як високо не сиділи б ті, хто їх припустився.

18 лютого 2015 року - кінець битви за Дебальцево. У цей день українські частини почали з боями прориватися з оточеного плацдарму. Трагічний фінал активних бойових дій. Війна, конкіста і реконкіста залишилися у минулому. Наступний рік пройшов під знаком болючого усвідомлення статус-кво і спроб його легалізації.

18 лютого 2014 року - перший з трьох кривавих днів Євромайдану. Справжні бої, справжня жертва. Кульмінація протестів у Києві, кінець Януковича, початок іншої країни. Заледве потрібно говорити, як саме цей день визначив рік наступний. Вічна пам'ять загиблим.

18 лютого 2013 народилася "Наступна республіка".

Уже від завтра ми поговоримо про героїв і блазнів, зокрема - про морських котиків та революціонерів. Починається новий політичний рік країни. Найцікавіше - попереду.

День, у який скресає крига

comments powered by Disqus