Герої та їхній день

Статті 23.05.2013

У Сполучених Штатах є два дуже цікавих свята: День Пам’яті та День Ветерана. У перший день (відзначається в останній понеділок травня) згадують усіх ветеранів усіх воєн, в якій брали участь американці. День Ветерана (11 листопада) присвячено всім живим учасникам бойових дій.

Проблема України в тому, що вона ніяк не може позбутися радянського принципу віддавати найвищу пошану тільки учасникам одного конфлікту, вибудовуючи на смертях і крові власну легітимність. Комбатанти Другої Світової війни, незалежно від того, воювали ці українці в Радянській Армії чи в УПА, перетворюються із суб’єкта пам’яті на засіб у політичних іграх. Люди стають аргументами у дискусії, наші загиблі та ще живі співвітчизники стають інструментом у руках тих, хто не гідний пращурів.

Чому забуті учасники Першої Світової, Національно-Визвольних змагань, вояки Карпатської Січі? Чому ветерани війни в Афганістані збираються лише невеликими групами між собою? Хто пам’ятає українських учасників інших воєн — від В’єтнаму до Північного Кавказу?

Ми живемо у складний час, і далі не буде простіше. Ми на порозі змін, які дадуть нам нових героїв та борців. І потім, у цей день, 23 травня, українці вшановуватимуть і їх. Там, де пролилася українська кров, є і українські герої. І забувати про них ми не маємо жодного морального права.

У нас свій «День Ветерана» — День Героїв. Відзначається він 23 травня на знак загибелі Євгена Коновальця в 1938 році від вибуху бомби в Роттердамі. І цього дня нам варто пригадати всіх — і видатних провідників, ідеологів, полководців, і тих простих українців, які власною кров’ю довели, що наша нація вміє боротися, знає ціну героїзму та принципу не здавати своїх.

Україна — це українці. І ми пам’ятаємо про найкращих із нас.

Зі святом.

Герої та їхній день

© Iñaki Antoñana Plaza

Теги: історія, герої, радянське питання

comments powered by Disqus